FIREMNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA KRAJSKÉ ZDRAVOTNÍ a.s.

Realizace projektu „Firemní mateřská škola pro Krajskou zdravotní, a.s. - Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, o.z.", reg. č. CZ.1.04/3.4.04/54.00272 byla k 30. říjnu 2013 ukončena. Projekt byl spolufinancován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost - Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Tady je malé ohlédnutí za třemi lety dosavadního fungování mateřské školy.

Naše MŠ byla otevřena dne 5. ledna 2011 a je zaměřena na výchovu ke zdravému životnímu stylu. Byla zřízena pro zaměstnance KZ, kterým zřizovatel umožnil bezstarostný návrat do zaměstnání po MD nebo nástupu nových pracovníků s malými dětmi.

Nacházíme se v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Součástí mateřské školy je park, který děti využívají při pobytu venku. Lesík vzrostlých borovic děti chrání v parném létě před sluncem a poskytuje velké množství přírodního materiálu ke hraní. Borové šišky, modřínové větvičky, kapradí, klacíky, kůru, mech a drobné kamínky děti využívají ke stavbám lesních chaloupek. Mimo to mají k dispozici veliké pískoviště, auta, lopaty, hrabičky a jiné hračky pro rozvoj tvořivé hry.

Klouzačka, hrazdičky, houpačky jsou dětmi využívány téměř celý školní rok. V zimě stavíme sněhuláka, který vítá ráno děti v mateřské škole.

Na louce za lesíkem roste spousta květin a děti si na zřízený záhonek samy sázejí hrášek a fazole.

Výchovně - vzdělávací program je sestavený přímo pro tuto MŠ a podle něj jsou vypracovány třídní plány. Splňují všechny požadavky, které jsou předepsány MŠMT.

Pobyt dětí v MŠ je zpestřen rozmanitými akcemi pro děti i pro rodiče s dětmi. Po celou dobu projektu byly dětmi využívány pomůcky, hračky pro děvčátka i chlapce, metodické pomůcky a materiály pro učitele.

Děti jsou vedeny při hrách k šetrnému zacházení s hračkami, hezkému vztahu k přírodě a k empatickému přístupu k sobě samým. Ve výchově je kladem důraz na úctu k rodičům a starším lidem, ve vzdělávacích činnostech na harmonický rozvoj každého dítěte.

Do MŠ chodí děti 3 - 6 leté do dvou tříd. Mladší „Berušky" a starší „Šmoulové" jsou kamarádi, kteří se dobře znají a hrají si společně na školním hřišti, na vycházkách i na výletech.

Spolupráce s rodiči je výborná, učitelky vycházejí maminkám vstříc, a naopak.

Všichni zaměstnanci MŠ se snaží dětem vytvořit klidné a pohodové klima, aby se do M₃ těšily a bavily je činnosti, které jim s velkou důkladností učitelky denně pečlivě připravují.

Doporučené vybavení dítěte do MŠ:

 • papírové kapesníky
 • zubní kartáček + zubní pasta + hřeben
 • pyžamo
 • NÁHRADNÍ OBLEČENÍ - spodní prádlo, tričko, nátělník, punčocháče, ponožky

oblečení do třídy

 • kalhoty nebo tepláky, punčocháče, sukni
 • zástěrku na zapínání
 • bavlněné tričko (nejlépe s krátkým rukávem)
 • bačkory (nikoli pantofle)

oblečení na zahradu

 • jaro, podzim = teplou podzimní soupravu, tenisky, holínky, pláštěnku, čepici
 • léto = kraťasy, tričko, tílko, čepici s kšiltem, brýle, sandály, opalovací krém
 • zima = overal, sněhule, rukavice na gumě, čepici, šálu
 1. Oblečení na zahradu zvolte takové, aby Vám nevadilo, když ho dítě ušpiní nebo roztrhne. Veškeré oblečení nechávejte v MŠ, je dobré občas zkontrolovat, zda už není malé (zejm. obuv).
 2. Oblékejte děti úměrně dle počasí a venkovní teploty. S dětmi chodíme ven za každého počasí. Doporučujeme více vrstev oblečení + oblečení na výměnu.
 3. Nedávejte dětem do MŠ žvýkačky, tvrdé bonbony a jiné dobroty, u nichž hrozí dávení; vhodnější je přinést gumové (želatinové) bonbony nebo sušené či čerstvé ovoce.

VŠECHNY VĚCI JE NUTNÉ MÍT PODEPSANÉ NEBO OZNAČENÉ!
NEDÁVEJTE DĚTEM DO MŠ CENNÉ VĚCI, zejm. ty, u nichž hrozí rozbití!

Vážení rodiče,

stravné musí být odhlášené nejpozději předchozí pracovní den do 12-ti hodin (v případě pondělí nejpozději v neděli do 18-ti hodin).

Školné na měsíc je při docházce kratší než 9 dnů v jednom kalendářním měsíci snížené.

Veškeré omlouvání dětí musí být písemné, přikládáme ho jako podklad k vyúčtování. Omlouvat dítě je možné do „omlouvacího bloku“ (blok je na okně v šatně) nebo SMS zprávou na telefonním čísle 731-618 264.

V případě, že Vaše dítě bylo přijato do jiné MŠ, oznamte tuto skutečnost prostřednictvím Žádosti o ukončení docházky, kterou je možné vyzvednou v MŠ.

V případě, že si budete chtít vyzvednout dítě po obědě, uvítali bychom, kdybyste pro dítě přišli nejdříve ve 12:00 hodin a nejpozději ve 12:30 hodin (nebo dle dohody). Byli bychom rádi, pokud dítě v době Vašeho příchodu ještě není po jídle, abyste nenaléhali a nevybízeli dítě k rychlému odchodu, a vyčkali trpělivě v šatně. Děkujeme za respektování tohoto požadavku.

Děkujeme Vám za respektování výše uvedeného,

kolektiv MŠ U Borovice.